Dźwignia skoku – nowy grip

Udało się wreszcie wykonać formę i odlew docelowego pudełka wieńczącego dźwignię skoku wirnika. Poprzednie prototypy nie spełniały w pełni oczekiwań. Nieergonomiczne rozmieszczenie przycisków, niewygodny kąt pochylenia, zbyt duży rozmiar, trudności technologiczne. Te wszystkie problemy już za nami. Obecna wersja bardzo dobrze komponuje się z pozostałymi elementami kontrolera, a co najważniejsze – jest wygodna. Plan na najbliższe dni, to wykonanie formy dla mocowania rączki blokady oraz kół zębatych. Być może, ze względów technologicznych przeprojektowane zostanie mocowanie koła enkodera (prostokątny otwór).

Na zdjęciach widać również nową jakość. Obrotowa rękojeść przepustnicy została wykonana z radełkowanego aluminium. Odejście od koncepcji żywicznego odlewu – poprawiło efekt wizualny, zwiększyło “przyczepność” – (dłoń nie ślizga się) i pozwoliło zmniejszyć średnicę (większa wygoda). Całość nabiera coraz bardziej profesjonalnego wyglądu, co bardzo cieszy.

Uważni obserwatorzy dopatrzą się również przymiarkę kolejnego panelu przełączników. Tym razem wybór padł na system obsługi nawigacji – dostępny od niedawna dla śmigłowca mi-8 w symulatorze DCS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *