16 September 2017

PRD SimSwitchBox – panele przełączników

Poza dobrym kontrolerem lotu nic bardziej nie cieszy pilotów wirtualnego świata, niż możliwość obsługi systemów samolotu za pomocą fizycznie istniejących przełączników i pokręteł. W dzisiejszych symulatorach mnogość systemów wymaga opanowania skomplikowanej klawiszologii. Kto w ferworze walki powietrznej połamał sobie palce zmieniając co chwilę uzbrojenie, tryby radia, sekwencje wypuszczania flar… Ten wie o co chodzi. Alt+Shift+Ctrl+…. i przydała by się trzecia ręka. To już prawdziwy pilot ma łatwiej. Szybki “pstryk”, nawet bez konieczności szukania wzrokiem… Ale i w wirtualnym świecie staje się to już możliwe. Coraz więcej dostępnych jest różnego rodzaju paneli, z których można zbudować niemal idealnie odwzorowany kokpit samolotu.

Jedynie trzy kwestie wydają się tu problematyczne. Po pierwsze ceny. Ceny zachodnich urządzeń. Po drugie, dostępność miejsca – nie każdy jest gotów poświęcić sypialnię, czy salon na budowę całej kabiny samolotu. Po trzecie, budowa kokpitu pod konkretny model samolotu powoduje pewne ograniczenia. Stajemy się przywiązani do danej maszyny. Jaka frajda z latania śmigłowcem w kokpicie boeinga?

Stąd naturalną koleją rzeczy i w PRDevices obudziła się myśl, która drzemała gdzieś ukryta od lat – stworzyć platformę do budowy uniwersalnych, biurkowych switchboxów. Moduły, które można łatwo schować, nie zajmują wiele miejsca, które odwzorują najczęściej używane systemy samolotu, które mogą być uniwersalne lub przeciwnie spersonalizowane, dostosowane do potrzeb, nie rujnując przy tym domowego budżetu. To jest cel który pragniemy zrealizować.

Chcesz poczuć się jak pilot w prawdziwej maszynie? Twoje ulubione słowo to “imersja”? Napisz, czego potrzebujesz.